Lažni prijatelji su ljudi koji se pretvaraju da im je stalo, a zapravo nije. Ponašaju se kao prijatelji samo kada imaju koristi od toga. Pravi prijatelji su dragoceni zbog bezuslovne ljubavi koju pružaju, ne očekujući ništa zauzvrat.
Istraživanja pokazuju da su bliska prijateljstva povezana sa manjim stresom i boljim fizičkim i mentalnim zdravljem. Ključno pitanje je kako da prepoznate ko je lažni prijatelj, a ko pravi? Ovo su znakovi da imate lažnu osobu pored sebe.
Nedoslednost
Lažni prijatelj se obično pojavljuje kada mu nešto treba, ali nestaje kada vama treba pomoć.
Jednostrano ponašanje
Vaš odnos s njim može izgledati jednostrano. Na primer, vaši razgovori se često vrte samo oko njega, njegovog života i njegovog mišljenja. Obično ne pokazuje veliko interesovanje za ono što se dešava sa vama.
Nepouzdanost
Lažni prijatelj je nepouzdan i retko drži obećanja, tako da je teško računati na njega. Kada se oko nečega dogovorite sa njim, on vas često izneveri. Ili obećava da će vam pomoći u nečemu, a zatim više puta odustaje u poslednjem trenutku.
Izdaja
Lažni prijatelj se često ponaša dvolično. Možda će podeliti vaše tajne sa drugima, pričati loše o vama iza leđa.
Nepoštovanje
Često se dešava da vas odbacuje, ponižava ili sramoti pred drugima.
Zavist
Lažni prijatelj se oseća ugroženim vašim uspesima i dostignućima i takvo ponašanje najviše odaje osobu koja vam ne misli dobro. Umesto da se raduje vašim dostignućima, možda će pokušati da ih omalovaži ili da se takmiči sa vama.
Postavljanje uslova
Njegovo prijateljstvoje često uslovljeno onim što može da dobije od vas: bilo da se radi o društvenom statusu, materijalnim stvarima, finansijskoj dobiti ili drugim stvarima. Kada postigne svoj cilj, njegovo interesovanje za vas se smanjuje.
Manipulacija
Lažni prijatelj uvek predstavlja druge krivcima, a sebe žrtvom. Podložan je emotivnim ucenama i manipulaciji.
BONUS VIDEO:
Sensa si/Sensa/A.S.