Samo otkrivanje sebe je vreme tišine u kome osluškujemo zvukove koji imaju nešto da nam poruče. Ukoliko nam misli lutaju (što je potpuno prirodno - zadatak našeg uma je da misli), našu pažnju vezujemo za dah. Taj zvuk nas kao mantra vodi u najdublji lavirint našeg bića gde možemo otkriti i osvetliti davno zaboravljeni deo sebe. Ti zaboravljeni delovi naše ličnosti su naša potisnuta osećanja koja su nastavila da žive kao slepi putnici u našoj podsvesti - kao strahovi sa kojima nismo mogli da se izborimo, kao bol koji nismo mogli da prebolimo i kao gubitak sa kojim nismo mogli da se pomirimo. Sve čemu se opiremo - opstaje i pronalazi svoj način da živi u sadašnjosti. Zašto na neke ljude i događaje uvek reagujemo na isti - uslovljen način? Zato što podsećaju na taj potisnuti strah, bol, gubitak... Kada ih dah iz dubine lavirinta izvuče na svetlost dana - naše uslovljenosti se rasprše kao izdah koji nestaje u prostranstvu ispred nas.

Srčana čakra zove se centar "neprekinutog zvuka". Bramari pranajama je vibraciona meditacija na srce koja daje emocionalnu i mentalnu relaksaciju. Ovo disanje koje zvuči kao zujanje pčele je yogičko organic sredstvo za smirenje u svim stanjima povećanog stresa. Osnažuje naše "psihičko telo", sastavni je deo prenatalne yoge (kod pripreme za porođaj), povoljno deluje na glasne žice i toplo se preporučuje svima čija je profesija pevanje.

Sesti u udoban položaj. Zatvoriti uši sa oba kažiprsta i zatvoriti oči. Sada, udahnite polako i duboko. Dok izdišete kroz nos pokušajte da proizvedete zvuk zujanja pčele. Fokus je na unutrašnjem zvuku koji čujete. Nemojte se naprezati. Praktikujte bramari dva do tri minuta, dva do tri puta dnevno, naročito kada ste anksiozni.

Kao što ne možemo da probudimo čoveka koji se pravi da spava, ne možemo promeniti ni sebe ako ne otkrijemo ko smo. Mi nismo ono što hoćemo da drugi misle da jesmo. Ako se ogledamo u očima drugih ljudi, naše mišljenje zavisiće od vrednosti onih u čijim očima se ogledamo. Spoznaćemo ko smo tek kada okrenemo svoj pogled sa spolja na unutra. Promena perspektive daje potpuno novu dimenziju stvarnosti. Tek kada otkrijemo i pristanemo na to što smo pronašli – moći će da počne proces promene.