5 dobrih razloga zašto bi kompanije trebalo da ulože u mindfulness edukaciju!

Tokom prethodnih nekoliko godina meditacija i mindfulness postale su teme koje sve više interesuju svet - promovisali su ih čak i Opra, Stiv Džobs i Keti Peri.
Ali, osim što mindfulness način života donosi blagodat na različitim poljima, svesna pažnja postaje sve više interesovanje velikih svetskih komapnija.
Istraživanja pokazuju da se zaista isplati investirati u edukaciju zaposlenih kada je u pitanju mindfulness, meditacija i vežbanje fokusiranosti, jer se mnogim velikim kompanijama ova praksa zaista isplatila.
Unošenje mindfulnessa u polje karijere nije samo dobro po zdravlje, rad i energiju, već predstavlja i fantastičnu investiciju koja se može ispaltiti na duže staze.
5 dobrih razloga zašto bi kompanije trebalo da ulože u mindfulness edukaciju:
1. Mindfulness, odnosno svesna pažnja smanjuje stres zaposlenih i ublažava rizik od "sagorevanja"
Biznis svet se suštinski promenio tokom poslednjih 20 godina. Sada imamo male superkompjutere u džepu, u mogućnosti smo da komuniciramo sa ljudima širom sveta. Uprkos očiglednim prednostima našeg bržeg, povezanijeg sveta, naše sadašnje doba takođe donosi snažne izazove: mi sada živimo u stalnom stresu i tehnološkoj brzini.
Mindfulness deluje kao snažna protivteža ovom napetom ubrzanom svetu. Brojne studije sugerišu da praksa svesne pažnje pomaže zaposlenima da smanje stres i steknu najvredniju prednost današenjeg doba - prilagodljivost. Istraživanja pokazuju da i osobe sa najstresnijim poslom imaju niži stepen emocionalne iscrpljenosti ako su prošlli kroz mindfulness trening.
2. Mindfulness može zadržati zaposlene
Radna snaga postaje sve više privremena, a ispitivanja pokazuju da česta promena zaposlenih velikim kompanijama donosi velike troškove. Iskustva pokazuju da vežbanje mindfulnessa, svesne pažnje, smanjuje nezadovoljstvo nezaposlenih i pomaže im da se bolje fokusiraju na posao i zadrže se na jednom radnom mestu.