Bubrezi su parni organi o kojima retko vodimo računa dok su zdravi, što je pogrešno. Bubrezi, između ostalog, eliminišu toksine iz organizma, a da bismo im pomogli u pravilnom radu dovoljno je da smanjimo unos soli, pijemo dovoljno vode, izbegavamo alkohol i duvan, održavamo normalne vrednosti holesterola i šećera, vežbamo i - pijemo različite čajeve.
Navešćemo samo neke od njih, a za sve važi da ne bi trebalo preterivati u konzumiranju, odnosno da bi najduže nakon dve nedelje konzumiranja trebalo praviti jednomesečnu pauzu.
Čaj od maslačka - biljka ima diuretička svojstva, a pomaže i kod borbe protiv infekcija, a cvetovi sadrže vitamine A i K, kao i mnoge antioksidanse.
Uvin čaj - deluje antibakterijski, pa je odličan izbor za bubrege i mokraćne kanale. Iako se najčešće koristi za infekcije urinarnog trakta, može da pomogne bubrezima na više načina. S obzirom na to da deluje kao diuretik, pomaže pri izbacivanju toksina iz tela, a i sprečava nastanak bubrežnog kamenca.
Čaj od peršuna - ova biljka je blagi diuretik i antiseptik, pa čisti organizam od štetnih materija. Takođe, sadrži esencijalne nutrijente koji pomažu radu bubrega.
Zeleni čaj može da zaustavi razvoj bubrežnog kamenca, a ima i diuretička i protivupalna svojstva.
Čaj od koprive, uz to što je diuretik, sprečava razmnožavanje bakterija i pomaže da bubreg bolje radi.
Izvor: Novosti
Dnevni horoskop za 3. april 2025: Blizanci imaju potrebu da se osame, Vodolija reorganizuje životni prostor
Šta boja telefona govori o vama? Pobednici uvek imaju isti izbor, a najčešću biraju oni kojima je važna suština
Šta broj stana ili kuće govori o vlasniku? Numerologija otkriva da li na adresi živi intelektualac ili boem
“Zasadi drvo” – jedna vizija, šest godina, milion sadnica
Kako da gledate kroz ljude? Frojdova tehnika i danas radi, a zasniva se greškama koje svaki čovek često pravi