Uz veću snagu i bolje fizičko zdravlje, za koje se već neko vreme pouzdano zna da predstavljaju efekat vežbanja joge, psihički mir i emocionalna stabilnost su, takođe, naučno potvrđene kao rezultat svega dvomesečnog vežbanja.

Naime, prema istraživanju koje je objavljeno u časopisu "Depresija i anksioznost", samo jedan čas joge nedeljno u periodu od dva meseca dovelo je do značajnog opadanja stresa kod trudnica, izveštava profesor reproduktivne medicine Džon Aplin sa Univerziteta u Mančesteru.

Stres u trudnoći vezuje se za strah od prevremenog porođaja, eventualne premale težine novorođenčeta i nekih anomalija, kao i kod sve češćih problema u razvoju i ponašanju dece u predškolskom, ali i školskom i adolescentskom dobu.

Visok nivo anksioznosti kod trudnica povezan je i sa postporođajnom depresijom koja vodi i do pojave češćih depresija kasnije tokom života.

Istraživanje čije je rezultate Mančesterski univerzitet objavio 1. maja 2014. godine prvo je ove vrste, a vodio ga je dr Džejms Njuhem, nekada mančesterski doktorant a sada saradnik Univerziteta u Njukaslu. "Iznenađujujuće je da se ovom temom niko do sada nije bavio, jer smo dugo samo pretpostavljali da to tako funkcioniše a sada najzad imamo i dokaze za našu teoriju", kaže Njuhem.