Stalan raspored spavanja je od vitalnog značaja za pravilno funkcionisanje ljudi. Međutim, nedavno su naučne studije zabeležile neke neobične slučajeve koji prikazuju čudan obrazac u kome se prekida čovekov san.

Studije su otkrile da su se mnogi pacijenti u bolnicama probudili usred noći iz čista mira, bez ikakvog oblika fizičke nelagodnosti. Kasnije su istraživanja došla do određenih ideja o tome šta bi to moglo biti. Utvrđeno je da za sve postoji razlog u našoj podsvesti.

Obrasci prekidanja sna u određeno vreme tokom noći:

1. Buđenje u intervalu od 21 do 23 časa

Buđenje u ovo vreme ukazuje na ozbiljnu anksioznost i stres na radnom mestu. Možete se smiriti praktikovanjem joge i dubokom meditacijom. Nervi će se smiriti i ovo će vam pomoći da se bolje naspavate.

2. Buđenje u intervalu od 23 časa do 1 u noć

Prema kineskoj medicinskoj nauci, žučna kesa je najaktivniji deo tela u ovom periodu. Buđenje tokom ovih časova označava emocionalnu uznemirenost i depresiju. Trebalo bi da potražite stručnu pomoć za rešavanje depresije. Takođe, morate naučiti vrednost samoprihvatanja i naučiti da ne živite u prošlosti.

3. Buđenje u intervalu od 1 do 3 časa ujutru

Buđenje u ove sate označava preterani potisnuti bes u vašoj podsvesti. Rešite svoje probleme sa besom efikasno, da biste smanjili učestalost prekidanja spavanja. Takođe, pokušajte odmah da popijete čašu hladne vode da biste se umirili.

4. Buđenje u intervalu od 3 do 5 časova ujutru

Kineska medicinska nauka navodi da se energetski meridijan vašeg tela u ovoj fazi bavi funkcionisanjem pluća. Ovi časovi su povezani sa mrzovoljom. Tuga se može proterati samo seansama samoprihvatanja, samorazvoja i pravilne meditacije.

5. Buđenje u intervalu od 5 do 7 časova ujutru

Prema kineskoj medicinskoj nauci, energija vašeg tela u ovom periodu se bavi funkcionisanjem debelog creva. Prekid sna u ovoj fazi ukazuje na stanje emocionalnog opterećenja. Da biste se oslobodili ove napetosti, pokušajte što pre da ustanete i odete u kupatilo.

Izvor: Sensa