Kada žene pređe 50. godinu, suočava se sa mnogo promena, ali i sa tim da sve teže možeda skine kilograme. Međutim, fizioterapeuti su otkrili tajnu da je i nakon 50. rođenadana moguće smršati uz staro dobro hodanje.
Naučite kako samo hodajući možete da smršate iako je vaš metabolizam već prilično usporen. Uz 6 saveta, upravljanje težinom posle 50. ne bi trebalo da bude previše težak ili težak zadatak. Fizioterapeuti su za bestflifeonline.com otkrili da održavanje težine na normalnom nivou može pomoći u prevenciji i kontroli hroničnih stanja poput visokog holesterola, visokog krvnog pritiska i dijabetesa.
A kako vam hodanje može pomoći da smršate posle 50?
Upravljanje telesnom težinom posle 50. godine je ključno ne samo za održavanje pokretljivosti, već i za smanjenje rizika od bolesti koje su povezane za dug radni vek u sedećem položaju.
Hodanje sa malim uticajem
Hodanje je aktivnost kojom se svako bavi tokom života. Pomaže u poboljšanju cirkulacije krvi u telu, stimuliše rad srca, pomaže u uklanjanju toksina. Gubitak težine ne postiže se samo vežbom visokog intenziteta. Za ljude starije od 50 godina aktivnosti sa malim efektom kao što je hodanje korisnije su od dizanja tegova u teretani.
Čak i brzo hodanje smatra se vežbanjem umerenog intenziteta i malog uticaja koji ne vrši preterano opterećenje zglobova (kukova, kolena, gležnjeva) koji su podložni povredama pri vežbama sa većim uticajem.
Hodanje mora biti bezbedno
Sigurnost je prva stvar koju treba uzeti u obzir nakon određenog uzrasta. Ljudi stariji od 50 godina treba da znaju svoje fizičke granice, koja su mesta gde nameravaju da hodaju, koji je njihov nivo otpora. Najčešći problemi tokom šetnje prirodom počinju od ignorisanja pravilnog izbora obuće, udaljenosti, vremena i mesta za odmor. Sve ove varijable zahtevaju planiranje i pripremu.
Prihvatite ritam sopstvenog tela
Prva strategija za efikasno mršavljenje jeste hodanje ujednačenim, ubrzanim tempom. Puls treba malo povećati da biste se lagano preznojili. Gubitak težine funkcioniše samo kada svoje telo postavimo na režim vežbanja. Brza šetnja obično ne zahteva mnogo napora i telo se oseća dobro.
Postepeno povećavajte distancu
Važno je da se motivišete da idete dalje sa svakom šetnjom, ali istim visokim tempom. Telo treba da ima izazov pri svakom treningu. Što dalje idete, sistemi tela će lakše raditi.
Hodanje bi trebalo da bude navika
Rutina i striktno pridržavanje rutini su jednaki. Telu je potrebno ponavljanje da bi dobilo rezultate. Što više puta hodate, veća je verovatnoća da ćete izgubiti težinu i imati koristi za svoje telo. Preporučljivo je trenirati od tri do pet puta nedeljno.
Često menjajte rutu
Telo se brzo prilagođava, pa je od vitalnog značaja da često menjate svoju rutu. Vozite se na više vrsta terena, ali pazite da ostanete bezbedni. Možete izabrati da promenite hodanje po travi u hodanje po zemlji ili pesku. Ako svaki dan hodate betonskim trotoarom, sledeća šetnja treba da bude u parku, po travi i tako dalje. Penjanje uz stepenice ili rampe može učiniti da telo s vremena na vreme dobije nešto novo.
Sve to ne samo da će usloviti vaše mišiće da rade na ravnoteži, već će povećati i vašu metaboličku energiju da biste se oslobodili viška kilograma.
BONUS VIDEO:
ISPOVEST ŽENE KOJA SE RAZVELA POSLE 33 GODINE BRAKA: "Uselila sam se u garsonjeru sa jednim koferom, bila sam presrećna"
VELIKI HOROSKOP ZA NAREDNIH 6 MESECI - OD JUNA DO DECEMBRA: Ovan postiže cilj i uspeh, Lav ulazi u novu ljubavnu vezu!
KAKO DA NOSITE PANTALONE AKO IMATE PREKO 50: 6 najboljih saveta profi stilista - izgledaćete mlađe, vitkije i super šik
PSIHOLOŠKI TEST - DA LI MAČKA SA SLIKE SILAZI ILI SE PENJE UZ STEPENICE: Odgovor otkriva kakva ste ličnost zapravo!
TEST LIČNOSTI OD 15 SEKUNDI, IZABERITE KOJA BISTE ŽIVOTNIJA NAJPRE BILI: Otkriva ko ste zaista i kako vas drugi vide!